Víte že?

  • Tréninky probíhají pod vedením brazilského lektora

  • Více informací na Facebooku

  • Váš první trénink je ZDARMA

  • Trénujeme každé pondělí, středu a sobotu v Praze Holešovicích

  • Spolupracujeme s SportCentral

Akce

Monitor Tartaruga

Professor Tartaruga

(Marcus Matias Maciel)

Narodil se 18. července 1982 v Brazílii ve městě Olinda. Již od raného dětství se díky vlastní rodině setkával s bojovým uměním zvaném capoeira, kterému se od roku 2001 začal věnovat velmi intenzivně. Prošel i rozsáhlou odbornou průpravou, která mu zabrala veškerý čas.

Během svého života se mu naskytla příležitost pracovat s dětmi v Recife (hlavní město Pernambuca) a učit je základům tohoto bojového umění. Od roku 2006 je zván na různé akce po celé Evropě, kde předvádí své dovednosti. V roce 2009 pořádal svůj první festival capoeiry a brazilské kultury v Praze. Dále se účastní televizních i reklamních natáčení, festivalů a mnoha dalších vystoupení s danou tématikou.

V současné době vede skupinu Axe Capoeira v České republice, kde odhaluje všechny aspekty brazilské capoeiry. Působí po celé České republice, kde své studenty všech věkových kategorií učí principy a základy tohoto bojového umění v souladu s jeho duševní hodnotou i krásou.


O nás

Grupo Axé Česká republika je jednou z větví světoznámé Grupo Axé Capoeira, kterou vede Mestre Barrão. Naše skupina nabízí tréninky Capoeiry, které zahrnují: sebeobranu, prvky brazilského Ju-Jitsu, akrobacii, brazilské tance jako Samba, Maculele či Coco de Roda, hudbu, která neodmyslitelně ke Capoeiře patří a seznámení se s brazilskou kulturou.

Tréninky vede brazilec Professor Tartaruga.

Historie Grupo Axé Capoeira v České republice

Pro většinu z nás začal kontakt s Grupo Axé Capoeira v únoru 2004, kdy se konalo Batizado v polské Wroclawi za účasti Mestre Barrão, Mestre Itaborá, Contra-Mestre Bola, Instruktor Barrãozinho a hostů Estagiarios Pepe a Pezao. Tohoto Batizada se zúčastnili capoeiristas z ČR, Polska, Ruska, Ukrajiny a Kazachstánu a to v celkovém počtu zhruba 120 lidí. Celou akci provázela skvělá atmosféra, jak během týdne workshopů, tak především v době Batizování, které bylo doplněno výbornou show odehrávající se ve Wroclawském divadle.

Historie a cíle Grupo Axé Capoeira

Grupo Axé Capoeira bylo založeno v brazilském městě Recife roku 1982. Dnes je tato grupo rozšířena ve spojených státech, Evropě, Asii, jižní americe a Kanadě, která je jakousi základnou Grupo Axé, jelikož zde působí Mestre Barrão.

Zástupci Grupo Axé cestujíí po celém světě a šíří brazilskou kulturu, hudbu, tanec a to pomocí mnoha workshopů, představení a dalších akcí spojených s Capoeirou.

Filozofií Grupo Axé Capoeira je respektovat všechny mestre, uchovávat kořeny a tradice Capoeiry a trénovat všechny komponenty, které Capoeira přináší: boj, tanec, akrobacie, hudba, hra na nástroje, brazilská kultura a další. Naší snahou je učit a vzdělávat tak, aby se Capoeira rozvíjela dobrou cestou.

Grupo Axé Capoeira se snaží zajistit dobrou budoucnost pro toto bojové umění a my v jejich stopách bychom rádi přispěli k rozšíření povědomosti o Capoeiře v ČR.

Cordas (pásky)

Děti (13 a mladší)

Nejnižší dětský pásek - Crua
Dětský pásek - Ponta/Cinza
Dětský pásek - Crua/Cinza
Dětský pásek - Cinza
Dětský pásek - Ponta/Laranja
Dětský pásek - Cinza/Laranja
Dětský pásek - Laranja
Dětský pásek - Ponta/Azul
Dětský pásek - Laranja/Azul

Mládež, dospělí (14 a starší)

Nejnižší pásek - Crua
Pásek - Crua/Azul
Pásek - Azul
Pásek - Azul/Marrom
Pásek - Marrom
Pásek - Marrom/Verde
Pásek - Marrom/Crua
Pásek - Verde
Pásek - Verde/Amarelo
Pásek - Amarelo
Pásek - Amarelo/Roxo
Pásek - Roxo
Pásek - Roxo/Vermelho
Pásek - Vermelho
Pásek - Vermelho/Branco
Pásek - Branco