Víte že?

  • Tréninky probíhají pod vedením brazilského lektora

  • Více informací na Facebooku

  • Váš první trénink je ZDARMA

  • Trénujeme každé pondělí, středu a sobotu v Praze Holešovicích

  • Spolupracujeme s SportCentral

Akce

Vystoupení

Grupo Axé Capoeira Česká republika často pořádá exhibice, proto i Vám nabízíme zprostředkování našeho vystoupení, jako doprovodného programu Vámi pořádané akce při různých sportovních, kulturních, podnikových sešlostí, přehlídkách, plesích, diskotékách, v klubech apod., jak soukromých, komerčních, charitativních či veřejných.

Vystoupení Capoeiry jsou divácky velmi zajímavá a většinou se těší velkému ohlasu. Je to dáno hlavně tím, že tento brazilský bojový tanec není v České republice ještě příliš znám a také pro jednotlivé prvky, které zahrnuje.

Vystoupení je tvořeno z boje, tance a oblíbené akrobacie spojující se v jeden efektivní celek, jenž je doprovázen zpěvem a energickou hudbou, která je neodmyslitelnou součástí Capoeiry (popřípadě je možné použít hudební CD)

adriana
capoeira

CAPOEIRA (ka-pu-e-ra) je afro-brazilské bojové umění, které vzniklo v 15. století mezi africkými a domorodými otroky v Brazílii, jako obrana před jejich utlačovateli. Je známa pro své rýchle, složité pohyby, které můžou být provedené z jakékoliv polohy a ústit v útočné kopy. Obsahuje silné prvky akrobacie a je vždy doprovázená muzikou.

maculele

MACULELÊ (ma-ku-le-le) je afro-brazilský bojový tanec vytovořený africkými otroky na cukrových plantážích v oblasti Bahia, na severovýchodě Brazílie. Taneční choreografie a hudba vychází z pohybů a rytmů bubnů, které souvisely s obdobím sklizně, kdy otroci používali mačety na sklízení cukrové třtiny. Ačkoliv v tancích můžou být použité skutečné mačety, jako náhrady jsou často používány různé hole.

afro

AFRO (a-fro), stejně jako maculelê, původně vzniklo mezi otroky v koloniální éře v Brazílii. Jeho náboj, živost, jsou založeny na kombinaci kroků a rytmů, které v sobě spojují africké, domorodé a evropské vlivy. Rychlé, volné a nezávislé pohyby paží, hrudníku, hlavy, boků a nohou charkaterizují rytmickou bohatost a fascinaci energií.

Variace vystoupení:
Vystoupenítrvánípočet vystupujících
Capoeira8minmin. 4 osoby
Capoeira+Maculele8+4minmin. 6 osob
Capoeira+Afro8+4minmin. 7 osob
Capoeira+Maculele+Afro8+4+4minmin. 8 osob

Capoeira je hlavní a nedílnou součástí vystoupení. Maculele a afro doplňují hlavní vystoupení capoeiry - dle vašeho přání. Délku vystoupení lze domluvit. Uvedené časy jsou pouze minimální trvání. Pro delší vystoupení je třeba domluvit větší skupinu lidí.

V případě zájmu o zprostředkování vystoupení nebo pro získání bližších informací nás neváhejte kontaktovat na

+420 608 127 130 (Petr Novák)

Další informace o show pro vás připravujeme!